Co je potrubí z čisté mědi?
Čisté mědi jsou označeny jako UNS C10100 až C13000. Čisté a nelegované mědi mají vysokou odolnost proti korozi a dobrou elektrickou a tepelnou vodivost. Nečistoty přítomné v různých stupních nelegované mědi se navzájem liší. Bezkyslíkaté mědi se používají hlavně ve většině aplikací, které vyžadují vysokou tažnost a vodivost.
Chemické složení
| Živel | Obsah (%) |
|---|---|
| Cu | 99.95 |
Fyzikální vlastnosti
| Vlastnosti | Metrický | Císařský |
|---|---|---|
| Hustota | 8,90 g/cm3 | 0,322 lb/palec3 |
| Bod tání | 1083 stupňů | 1981 stupeň F |
Mechanické vlastnosti
| Vlastnosti | Metrický | Císařský |
|---|---|---|
| Tvrdost, Vickers (½ tvrdé) | 75 - 90 | 75- 90 |
| Tvrdost, Vickers (plná tvrdost) | 90 - 105 | 90 - 105 |
| Pevnost v tahu, konečná (měkká) | 215 - 254 MPa | 31200 - 36800 psi |
| Pevnost v tahu, konečná (tvrdá) | 261 - 441 MPa | 37900 - 64000 psi |
| Pevnost v tahu, kluznost (@ deformace 0,100 %, mění se podle teploty a práce za studena) | 49.0 - 78.0 MPa | 7110 - 11300 psi |
| Prodloužení při přetržení | 35 - 55% | 35 - 55% |
| Modul pružnosti | 117 GPa | 17 000 ksi |
| Poissonův poměr | 0.31 | 0.31 |
| Náraz Izod (typ nárazového testu neznámý. Rozsah odráží měkké i tvrdé povahy) | 34 - 61J | 25.1 - 45 ft- lb |
| Pevnost na únavu (zkušební vzorek: žíhaná tyč o průměru 25 mm) | 67 MPa | 9720 psi |
| Obrobitelnost (na základě 100% obrobitelnosti pro BS2874 CZ 121 zdarma-obrábění mosazi (20 % ze 100 % pro UNS C360000) | 20% | 20% |
| Smykový modul | 44 GPa | 6380 ksi |


Tepelné vlastnosti
| Vlastnosti | Metrický | Císařský |
|---|---|---|
| CTE, lineární (@ 20.0 - 100 stupeň / 68.0 - 212 stupeň F) | 17,0 μm/m stupně | 9,44 μin/in stupeň F |
| CTE, lineární (@ 20.0 - 200 stupeň / 68.0 - 392 stupeň F) | 17,3 μm/m stupně | 9,61 μin/in stupeň F |
| CTE, lineární (@ 20.0 - 300 stupeň / 68.0 - 572 stupeň F) | 17,7 μm/m stupně | 9,83 μin/in stupeň F |
| Měrná tepelná kapacita (@ 20,0 stupňů / 68,0 stupňů F) | 0,385 J/g stupně | 0,0920 BTU/lb stupeň F |
| Tepelná vodivost (@ 20,0 stupňů / 68,0 stupňů F) | 383 - 391 W/m-K | 2660 - 2710 BTU-in/h- stop2stupeň F |
Jiná označení
| AMS 4701 | ASTM B173 | ASTM B298 | ASTM B48 | ASTM B738 |
| ASME SB111 | ASTM B174 | ASTM B3 | ASTM B49 | ASTM B743 |
| ASME SB133 | ASTM B187 | ASTM B33 | ASTM B496 | ASTM B75 |
| ASME SB359 | ASTM B188 | ASTM B355 | ASTM B506 | ASTM B8 |
| ASME SB395 | ASTM B189 | ASTM B359 | ASTM B556 | ASTM B88 |
| ASME SB42 | ASTM B2 | ASTM B372 | ASTM B638 | ASTM F9 |
| ASME SB75 | ASTM B224 | ASTM B395 | ASTM B640 | MIL B-18907 |
| ASTM B1 | ASTM B226 | ASTM B42 | ASTM B641 | MIL T-24107 |
| ASTM B111 | ASTM B246 | ASTM B432 | ASTM B68 | MIL W-6712 |
| ASTM B133 | ASTM B272 | ASTM B447 | ASTM B687 | MIL W-85 |
| ASTM B152 | ASTM B280 | ASTM B451 | ASTM B698 | QQ B575 |
| ASTM B172 | ASTM B286 | ASTM B470 | ASTM B716 | SAE J461 |
Výroba a tepelné zpracování
Obrobitelnost
Míra obrobitelnosti mědi UNS C10200 je asi 20 %.
Svařování
Oxyacetylenové svařování, pájení natvrdo, obloukové svařování v ochranné atmosféře plynu, svařování na tupo a pájení jsou nejběžněji používané metody pro svařování mědi UNS C10200. Navrhuje se, aby se pro svařování těchto slitin nepoužívaly metody švového svařování, obloukové svařování potaženého kovu a metody bodového svařování.
Kování
UNS C10200 mědi lze kovat při teplotě přibližně 760 až 871 stupňů (1400 až 1600 stupňů F). Kovatelnost mědi UNS C10200 za tepla je asi 65 %.
Práce za tepla
Bezkyslíkaté mědi UNS C10200 mají vynikající pracovní kapacitu za tepla.
Práce za studena
Bezkyslíkaté mědi UNS C10200 mají vynikající pracovní kapacitu za studena.
Žíhání
Mědi UNS C10200 lze žíhat při 371 až 649 stupních (700 až 1200 stupních F).
Aplikace
Elektrické a elektronické vodiče
Dutinové rezonátory
Matice supravodičů
Těsnění sklo-na{1}}kov
Vakuová trubice a polovodičová-zařízení
Vlnovody
proč si vybrat nás

proč si vybrat naše produkty
Jsme přední výrobce a vývozce specializující se na ucelenou řadu vysoce{0}}kvalitních měděných výrobků, včetně měděných trubek, měděných plátů/plechů, měděných tyčí, měděných tyčí, měděných drátů a měděných pásků. Naše vyspělá výrobní zařízení jsou vybavena-nejmodernějšími{3}}-linkami pro plynulé lití, vytlačovacími lisy, válcovnami za studena a tažnými stroji pro zajištění přesnosti a konzistence. Nedílnou součástí našeho procesu je přísná kontrola kvality, prováděná prostřednictvím spektrometrů pro ověřování materiálu, tahových testerů, testerů vířivých proudů a hydrostatických tlakových testerů, což zaručuje, že všechny naše produkty splňují mezinárodní standardy pro výkon a životnost.
E-e-mail:sales@gneesteel.com







