Gnee  Ocel  (tianjin)  Co.,  Ltd

Guangzhou Financial Holdings Futures: Slabá poptávka krátkodobě potlačuje ceny mědi

Mar 08, 2024

Guangzhou Financial Holdings Futures: Slabá poptávka krátkodobě potlačuje ceny mědi

Dr. Copper Could Boost This ETF in 2024 | ETF TrendsLME Copper | London Metal ExchangeThe Differences Between Brass and Copper

Mnoho těžařských společností po celém světě sníží plánovanou produkci v roce 2024

V prvních 11 měsících roku 2023 vyrovnala zvýšená produkce měděných dolů v Chile, Panamě, Peru a Kongu klesající produkci v Číně, Indonésii a Spojených státech. Podle údajů ICSG se světová produkce měděných dolů zvýšila o 1 % za prvních 11 měsíců roku 2023. Konkrétně chilská produkce klesla o 1,5 %, a to především proto, že některé doly byly negativně ovlivněny provozními problémy, nižší kvalitou a sníženými zásobami vody způsobenými suchem v centrální oblasti. Indonéská produkce měděných dolů klesla o 7,5 % kvůli provozním omezením v dolech Grasberg a Batu Hijau v první polovině roku 2023; Růst produkce Panamy byl omezen na 3,4 % kvůli dočasnému přerušení výroby v dole Cobre Panama; problémy související s počasím a dopravním pásem Technické závady snížily produkci v dole Kennecott, přičemž produkce v USA klesla o 9 %; Čínská produkce klesla o 8 % kvůli provozním problémům ve dvou hlavních dolech, Jiama a Julong. V Peru, ačkoli činnost místní komunity ovlivnila těžbu některých dolů, její těžba vzrostla o 14 %. Toto zvýšení bylo založeno hlavně na dodatečné výrobě od Quellaveco, pokračujícím navyšování výroby od MinaJusta a výrobě z Cuajone a Las Bambas po dočasných pozastaveních. zlepšit. Produkce Konga vzrostla o 6 %, především díky rozšíření dolu Kamoa a nové/rozšířené kapacitě v dalších dolech.

Údaje ICSG ukazují, že za prvních 11 měsíců roku 2023 se světová produkce rafinované mědi zvýšila přibližně o 5,5 %, primární produkce rafinované mědi vzrostla o 5 % a produkce recyklované rafinované mědi vzrostla o 7 %. Nárůst světové rafinérské produkce byl způsoben především rozšířením výrobní kapacity v Číně a Kongu, což vedlo k 13% a 5% nárůstu produkce v obou zemích, zatímco produkce v ostatních regionech byla ovlivněna údržbou, nehodami nebo provozní problémy a výkon v ostatních regionech poklesl o 1 %. Produkce rafinované mědi v Chile, Japonsku, Spojených státech, Indii, Indonésii, Finsku a Švédsku poklesla o 2,7 %, 2,8 %, 10 %, 5 %, 24 %, 14 % a 52 %.

V roce 2024 First Quantum, Anglo American, Freeport a Glencore snížily své prognózy produkce, zatímco Antofagasta, Rio Tinto a Tektronix zvýší produkci. Podle údajů agentury dosáhl First Quantum v roce 2023 roční produkce mědi 708,000 tun, což je meziroční pokles o 9 %. Mezi nimi byla produkce Zambie 349,000 tun, což představuje meziroční pokles o 10 %. To bylo způsobeno především poklesem výroby a snížením kvality Kansanshi. Cobre Panama dosáhla roční produkce mědi 331,000 tun před ukončením provozu v listopadu 2023. Jakmile měděný důl Cobre ukončí provoz, očekává se, že produkce mědi First Quantum se v roce 2024 sníží na polovinu. Proto plánovaná měď First Quantum výstup v roce 2024, 2025 a 2026 je 370,000-420,000 tun, respektive 400,000-460,000 tun. A 400,000-460,000 tun.

Společnost Anglo American již dříve oznámila, že její plánovaná výroba v roce 2024 bude snížena z původních 910,000-1 milionů tun na 730,000-790,000 tun. Těžba mědi chilského těžařského gigantu Antofagasta bude v roce 2023 činit 660 600 tun a plánovaná produkce společnosti v roce 2024 je 670,000-710,000 tun. Chilská vláda očekává, že produkce mědi v roce 2024 dosáhne 5,64 milionu tun, což představuje meziroční nárůst o 5,7 %. Produkce mědi ve Freeportu v roce 2023 je 1,91 milionu tun a řízená produkce v roce 2024 je 1.86 milion tun. Indonéská vláda schválila kvótu na těžbu měděné rudy Freeport Indonesia na další tři roky v celkové výši až 219,8 milionů tun. Společnost plánuje v roce 2024 vytěžit 63,16 milionů tun měděné rudy. Kanadská těžařská společnost Teck Resources očekává, že produkce mědi bude v roce 2024 mezi 465000 a 540{34}} tunami, což je nárůst z 296 500 tun v roce 2023 Vlastní produkce mědi Glencore pro rok 2023 bude 1,0101 milionu tun, což představuje meziroční pokles o 5 %. Plánovaná produkce mědi v roce 2024 je 950,000-1,01 milionu tun. Celková produkce mědi Vale v roce 2023 bude 326 600 tun, což představuje meziroční nárůst o 29,0 %, a plánovaná produkce v roce 2024 se očekává 320,000-355,000 tun. Chilská tavírna mědi Paipote s kapacitou 300,000 tun/rok bude uzavřena v roce 2024. Produkce mědi BHP v roce 2023 bude 1,777 milionu tun, což představuje meziroční nárůst o 6,6 %. Cíl produkce mědi v roce 2024 je 1,72 milionu až 1,91 milionu tun. Produkce mědi Rio Tinto v roce 2023 je 620,000 tun a plánovaná produkce mědi v roce 2024 je 660,000-720,000 tun.

CSPT vyzývá k omezení výroby, aby odolal prudkému poklesu TC

Na domácím trhu v roce 2024 společnosti Zijin Mining a Shengtun Mining zvýšily svá domácí očekávání výroby měděného koncentrátu. Minmetals Resources odhaduje, že těžba měděného dolu Las Bambas v roce 2024 bude 280,000-320,000 tun a těžba v roce 2023 bude 347,000 tun. Zijin Mining plánuje v roce 2024 vyprodukovat 1,11 milionu tun vytěžené mědi oproti 1,01 milionu tun v roce 2023. Shengtun Mining očekává, že během sledovaného období 2024 dosáhne roční produkce mědi přibližně 100,{15}} tun kovu, což je nárůst o více než 70 % ve srovnání s celkovou produkcí mědi v roce 2023.

Napjatá nabídka domácího měděného koncentrátu v únoru zesílila. Objem dovozu měděné rudy a měděného koncentrátu do Číny k 2. prosinci023 byl 2,481 milionu tun; kumulovaný objem dovozu v roce 2023 činil 27,536 mil. tun, což představuje meziroční nárůst o 9,1 %. Institucionální výzkum ukazuje, že Jiangxi Copper, Tongling Nonferrous Metals, China Copper a Freeport dokončily dlouhodobý poplatek za zpracování měděného koncentrátu v roce 2024 na 80 USD/tunu a 8,0 centů/lb, což je nižší než dlouhodobý poplatek za zpracování za měděného koncentrátu v roce 2023. Benchmark je 88 amerických dolarů/tuna a 8,8 centů/libra. Kromě toho Antofagata a Jinchuan Group dokončily dlouhodobý benchmark poplatků za zpracování pro měděný koncentrát v roce 2024 na 80 USD/tunu v prosinci 2023. Pokles poplatků za zpracování dohodnutý mezi globálními doly a Čínou naznačuje silné očekávání poklesu celosvětové mědi zásobování koncentrátem. K 9. únoru 2024 napočítal Mysteel za tento týden 452,{27}} tun dovezeného měděného koncentrátu v sedmi hlavních přístavech v Číně, což je pokles o 151,{29}} tun z 603,000 tun na konci prosince 2023. Institucionální průzkum zjistil, že v únoru proběhlo mnoho standardních transakcí s nabídkou čisté rudy, přičemž transakční ceny se soustředily na minimum 20 USD/tunu a období načítání se přesunulo do druhého čtvrtletí. Obchodník prodal huti 10000 tun měděného koncentrátu Las Bambas za nízký až střední poplatek za zpracování 20 USD/tunu. Vlivem toho klesl domácí měděný koncentrát TC v týdnu od 2. února na minimum 23,6 USD/suchou tunu a průměrná hodnota za tento týden byla 28,5 USD/suchou tunu, což je pokles o téměř 50 % z 56 USD/suchou tunu. začátkem ledna. To je zřejmé z napjaté nabídky a poptávky dolů. Členové skupiny CSPT proto vyzvali ke společnému snížení výroby, aby se zmírnilo dilema klesajících poplatků za bodové zpracování měděného koncentrátu. 20. února se TC odrazila od minima roku na 31,5 USD/suchou tunu.

Prudký pokles zpracovatelských poplatků utlumil produkci tuzemských rafinérských společností

Údaje ukazují, že v roce 2023 výroba katodové mědi společnosti China Gold Copper dokončila 100,76 % ročního plánu. Southeast Copper vyrobila v roce 2023 celkem 462 300 tun měděných výrobků. V roce 2023 dosáhne produkce katodové mědi Tongling Nonferrous Jinlong Copper 103,41 %. Společnost Tongling Nonferrous Zhangjiagang Copper Co., Ltd. vyrobila za celý rok celkem 291 724 tun katodové mědi, čímž překročila produkci o 11 724 tun, čímž splnila 104 % ročního plánu a meziročně vzrostla o 6,3 %. Společnost Baiyin Nonferrous Metals dosáhla svého cíle roční výrobní kapacity 400,{19}} tun katodové mědi v roce 2023 a její kumulativní těžba z bublinkové mědi a katodové mědi se meziročně zvýšily o 11 %, respektive 28 %. v průběhu roku. China Molybdenum plánuje v roce 2024 vyrobit 520,000-570,{28}} tun mědi, což je více než produkce 419 500 tun v roce 2023. V roce 2024 plánuje Guixi Zhongan Copper postavit projekt s ročním výstup 100,000 tun anodové mědi a 100,000 tun vysoce výkonných měděných tyčí.

Čínská produkce rafinované mědi (elektrolytická měď) v prosinci 2023 činila 1,169 milionu tun, což představuje meziroční nárůst o 16,6 %; kumulovaná produkce od ledna do prosince 2023 činila 12,988 mil. tun, což představuje meziroční nárůst o 13,5 %. Údaje z institucionálního výzkumu ukazují, že od ledna do února 2024 bude společnost Huludao Hongyue Northern Copper Co., Ltd. podrobena údržbě po dobu 18 dnů, což by mělo mít malý dopad na výstup. V důsledku lednového prudkého poklesu domácích poplatků za zpracování měděného koncentrátu se tavící zisky tavicích společností dostaly do záporných hodnot. Odhaduje se, že od začátku února se zisky z tavení mědi, s výjimkou zisků z kyseliny sírové, pohybují mezi -2, 500 a 400 juanů za tunu. Zisky z tavení mědi na tunu společností na tavení mědi, včetně zisků z prodeje kyseliny sírové, kolísají mezi -1 700 a 1 200 juanů. Kvůli špatným ziskům rafinérských společností a dopadu svátku jara se očekává pokles tuzemské rafinované mědi od ledna do února.

Dovoz rafinované mědi do Číny v prosinci 2023 činil 338 657,65 tun, meziměsíčně pokles o 15,35 % a meziroční pokles o 6,96 %. Zisk z dovozu rafinované mědi od ledna do února je optimistický. 20. února byl zisk z dovozu rafinované mědi 584 juanů/tunu. Očekává se proto, že tuzemské měděné společnosti od ledna do února zvýší dovoz rafinované mědi, aby částečně vyrovnaly negativní dopad klesající produkce na domácí nabídku.

Dovoz měděného šrotu do Číny v prosinci 2023 činil 200,{2}} fyzických tun, což představuje meziměsíční nárůst o 9,33 % a meziroční nárůst o 43,69 %. Od ledna do prosince 2023 bylo dovezeno celkem 1,9866 mil. tun měděného šrotu. Objem dovozu měděného šrotu v roce 2023 meziročně vzrostl o 214 900 fyzických tun, což představuje nárůst o 12,13 %.

[Poptávka: Pokles spotřeby v nemovitostech a dalších odvětvích]

Celosvětová zjevná poptávka po rafinované mědi v roce 2023 vzroste

Údaje ICSG ukazují, že světová zjevná spotřeba rafinované mědi se za prvních 11 měsíců roku 2023 zvýšila asi o 4 %. Mezi nimi se zjevná poptávka v Číně zvýšila o 9 %. Rafinérské využití kleslo o 2,5 % v Evropské unii, Japonsku a Spojených státech. V prosinci 2023 činil čínský dovoz surové mědi a měděných materiálů 459,000 tun; od ledna do prosince 2023 činil čínský dovoz surové mědi a měděných materiálů 5,5 milionu tun, což představuje kumulativní meziroční pokles o 6,3 %. Produkce mědi v Číně v prosinci 2023 činila 1,96 milionu tun, což představuje meziroční pokles o 4 %; kumulovaná produkce od ledna do prosince 2023 činila 22,17 mil. tun, což představuje kumulativní meziroční pokles o 3 %.

Údaje z institucionálního výzkumu ukazují, že průměrná měsíční provozní míra čínských měděných společností se v únoru očekává 41,1 %, což je téměř o polovinu méně než v lednu 70,66 %. Očekává se, že provozní sazby společností vyrábějících dráty a kabely, společností vyrábějících zušlechtěné měděné tyče a společností s měděnými trubkami budou v únoru činit 58,76 %, 43,91 % a 49,01 %, v uvedeném pořadí, tedy pokles o 16,34 procentního bodu, pokles o 24,76 procentního bodu a pokles o 22,48 procentního bodu. ze skutečných provozních sazeb v lednu. Očekává se, že sníží spotřebu mědi o 49 600 tun, o téměř 270{19} tun a o 47 500 tun.

Údaje ukazují, že celkový anualizovaný počet nově zahájených bytů ve Spojených státech v lednu činil 1,331 milionu a dosáhl nového minima za posledních pět měsíců. Anualizovaná měsíční sazba klesla o 14,8 % oproti předchozí hodnotě 4,3 %. Celkový roční počet stavebních povolení ve Spojených státech v lednu činil 1,47 milionu. Měsíční tempo stavebních povolení v lednu kleslo o 1,5 %, což bylo méně než očekávaný růst o 1,6 %.

Očekává se, že globální instalovaná kapacita fotovoltaiky si v roce 2024 udrží růst

V roce 2023 dokončí hlavní tuzemské energetické společnosti investice do projektů dodávek energie ve výši 967,5 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 30,1 %. Investice do projektů energetických sítí činily 527,5 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 5,4 %. State Grid odhaduje, že celkové investice do výstavby elektrické sítě v roce 2024 překročí 500 miliard jüanů, což je méně než skutečné investice v roce 2023. V roce 2023 bude nově instalovaná čínská fotovoltaická kapacita 216,88 GW, což představuje meziroční nárůst o 148 %; nově instalovaný výkon větrné elektrárny bude 75,90 GW, což představuje meziroční nárůst o 102 %. Díky rychlému rozvoji tří severních základen je nárůst větrné energie na pevnině zjevnější. Odhaduje se, že v roce 2023 bude rozsah zdvihání větrné energie na moři asi 7 GW. Odhaduje se, že domácí větrná energie dosáhne v roce 2024 75-80GW, z čehož přibližně 12 GW připadá na větrnou energii na moři.

Agentura předpovídá, že globální fotovoltaická instalovaná kapacita si v roce 2024 udrží tempo růstu 23 %; Očekává se, že globální kapacita nově instalované větrné energie dosáhne 130 GW.

Únorová produkce, ovlivněná domácími svátky jara, se přesouvá na leden. Data ukazují, že v únoru byl plán výroby klimatizací pro domácnost 11,745 milionu kusů, meziročně o 12,4 % méně; z toho 5,229 milionu kusů bylo naplánováno na domácí prodej, což je meziroční pokles o 20,0 %; a 6,516 milionu jednotek bylo naplánováno na export, což představuje meziroční pokles o 5,1 %. Od ledna do února se kumulativní plán tuzemské výroby zvýšil meziročně o 9,4 %; exportní výrobní program se meziročně zvýšil o 22,3 %.

Údaje o automobilech v Číně a USA ukazují stabilní výkon

Podle zprávy vydané společností Canalys se celosvětový prodej nových energetických vozidel v roce 2023 zvýší o 29 % a dosáhne 13,7 milionů kusů. Očekává se, že celosvětový prodej nových energetických vozidel dosáhne v roce 2024 17,5 milionu kusů, což představuje meziroční nárůst o 27 %.

Podle údajů Asociace osobních automobilů byly domácí maloobchodní objem trhu s osobními automobily, objem výroby a objem vývozu v lednu 2.{11}}35 milionů jednotek, 2,021 milionů jednotek a 355,{5}} jednotek meziroční nárůst o 57,4 %, resp. 50,0 % a 51 % a meziměsíční pokles o 13,9 %. %, 24,5 % a 7 %. V lednu dosáhla produkce, velkoobchodního prodeje, tržního maloobchodního prodeje a objemu vývozu nových energetických osobních vozidel 734,000 jednotek, 682,{23}} jednotek, 668,000 jednotek a 95,000 jednotek, což představuje meziroční nárůst o 85,1 %, 76,2 %, 101,8 % a 27,1 %. Meziměsíční poklesy činily 33,3 %, 38,8 %, 29,5 % a 6,9 %.

Podle údajů Americké automobilové asociace činil v prosinci 2023 počet registrací nových energetických vozidel ve Spojených státech 145 400, což představuje meziroční nárůst o 40,20 % a meziměsíční nárůst o 18,72 %. Nárůst byl v souladu s očekáváním trhu. V roce 2023 bude prodej nových energetických vozidel v USA činit 1,47 milionu kusů, což představuje meziroční nárůst o 49 %, a prodej automobilů bude 15,81 milionu kusů, což představuje meziroční nárůst o 12 %. Objem prodeje čistě elektrických vozidel činil 1,187 milionu kusů, což představuje meziroční nárůst o 48 %; objem prodeje plug-in hybridních modelů byl 281,{29}} kusů, což představuje meziroční nárůst o 54 %. Zpráva zveřejněná průmyslovými konzultačními firmami JD Power a GlobalData ukazuje, že kvůli sezónnímu zpomalení prodeje a známkám poptávky po ochlazování elektrických vozidel poklesne prodej nových aut v USA v lednu o 1,5 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Celkový prodej nových vozů (včetně maloobchodních a nemaloobchodních transakcí) (v rámci) přibližně 1,087 milionu vozů. Od ledna 2024 navíc kvůli zavedení doložek FEOC do materiálů baterií nebudou mít baterie nebo materiály obsahující citlivé zámořské subjekty dotace na vozidla. Mnoho modelů Tesla, Ford a BMW bude v roce 2024 čelit poklesu dotací. Postiženo bude 18 % celkových prodejů nových energetických vozidel.

Údaje Evropské asociace výrobců automobilů ukazují, že prodej nových vozů v Evropě dosáhl v prosinci 2023 1,05 milionu kusů, meziročně o 3,8 % méně, čímž skončilo 16 po sobě jdoucích měsíců růstu. V lednu byl prodej automobilů v Německu, Spojeném království a Francii 213 500 jednotek, 143,{11}} jednotek a 122,{13}} jednotek, což představuje meziroční nárůst o 19,1 %, 8,2 %, respektive 9,2 %.

19. února činily zásoby mědi LME 128 300 tun, což představuje pokles o 29 575 tun oproti stejnému období v lednu; skladové tržby předchozího období činily 98 733 tun, což představuje nárůst o 85 176 tun oproti stejnému období v lednu. Podle údajů agenturního výzkumu se k 19. únoru zásoby mědi v hlavních oblastech mé země zvýšily o 117 400 tun z úrovně před prázdninami na 285 700 tun, což je největší nárůst za posledních šest let. Loni se zvýšily jen o 39 400 tun.

Abych to shrnul, celosvětová nabídka měděného koncentrátu je napjatá, tavící zisky domácích tavicích společností se dostaly do záporných hodnot, což potlačilo produkci rafinované mědi tavicích společností, a zlepšení prodeje evropských automobilů zvýšilo ceny mědi. Začátek nových domů ve Spojených státech se však snížil a domácí měděné společnosti navazující na trh zahájily výrobu v únoru. Pokles úrokových sazeb a pokles výrobních plánů v klimatizačním průmyslu v únoru brzdily vzestupný trend cen mědi. Věnujte pozornost opětovnému výskytu rizik likvidity v americkém bankovním průmyslu a zvýšenému úsilí Fedu o zpřísnění,

goTop